TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Pion Prorektor
ds. Współpracy z Otoczeniem

Przedsiębiorcza PWr: od nauki do biznesu

Data: 27.01.2025

Po raz pierwszy na naszej uczelni w jednym miejscu można było poznać wszystkie możliwości wsparcia dla współpracy nauki z biznesem. W wydarzeniu „Przedsiębiorcza PWr” licznie uczestniczyli naukowcy zainteresowani m.in. komercjalizacją swoich badań.

Jak nawiązywać współpracę z firmami? Czego unikać w czasie pisania wniosków grantowych? W czym pomogą uczelniani rzecznicy patentowi? Jak poprawić swoją pozycję negocjacyjną w rozmowie z partnerami biznesowymi? Między innymi takimi kwestiami zajmowano się w trakcie spotkania w budynku H-14.

Badacze i badaczki z PWr mieli okazję porozmawiać w jednym miejscu z przedstawicielami uczelnianych jednostek wspierających innowacje i komercjalizacje wyników badań: Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, Centrum Innowacji i Biznesu, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Instytutu Transferu Technologii oraz Działu Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej.

dsc03052_1.jpg

– Nasze spotkanie daje możliwość zorientowania się w formach wsparcia, jakie daje uczelnia i poznania różnych ścieżek współpracy z biznesem – mówiła prof. Katarzyna Chojnacka, prorektor ds. współpracy z otoczeniem. – Tworzymy tutaj cały system takiego wsparcia.

Prof. Chojnacka wspólnie z prof. Dariuszem Łydżbą, prorektorem ds. badań i innowacji podkreślała, jak duże znaczenie ma to, by naukowiec dbał o swoją markę osobistą. – Warto być rozpoznawalnym nie tylko w środowisku naukowym, ale i biznesowym – przekonywali.

przedsiebiorcza_pwr_2.jpg

Prorektor ds. współpracy z otoczeniem dodawała też, że warto zainwestować swój czas na udział w targach, konferencjach, panelach dyskusyjnych czy pisanie tekstów do polskich czasopism branżowych.– To daje okazje do rozmów, poznawania problemów i wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy. Zachęcam do odwiedzania zakładów przemysłowych, choćby przy okazji wizyt studyjnych ze studentami, czy do umawiania się na spotkania z pracownikami centrów badawczo-rozwojowych takich zakładów. To są inwestycje w relacje, które owocują rozmowami, jakie mogą przerodzić się we wspólne projekty – podsumowała prof. Chojnacka.

W trakcie wydarzenia omówione zostało też wsparcie oferowane przez PWr pracownikom, którzy chcą komercjalizować swoje badania, rozwijać współpracę z przemysłem lub założyć firmę.

przedsiebiorcza_pwr3.jpg

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję